Semjén beelőzte a puritán Orbánt - íme a pártvezetők üzenetei
Megnéztük, mit és hogyan üzentek a politikusok a választások előtt követőiknek a Facebook oldalukon.
Megnéztük, mit és hogyan üzentek a politikusok a választások előtt követőiknek a Facebook oldalukon.
Ha az MSZP szövetséget kötött a DK-val, és a DK nem állít miniszterelnök-jelöltet, akkor a DK-sok miért nem fogadják el Karácsonyt jelöltnek? Mi értelme így a szövetségnek? Milyen miniszterelnökre szavaz egy DK-ra voksoló? Gyurcsány dönthet Karácsonyról? A legilletékesebbeket kérdeztük az aktuális összefogósdi ellentmondásairól.
A mai, hónapok óta várt bejelentéssel bizonyossá vált, hogy a baloldal két meghatározó szereplője csak tovább szeleteli már most is megfogyatkozott tortáját. Karácsony Gergely lebeg a semmiben, új szavazókat pedig ezzel a fél összeborulással nem fognak behozni. Csak annyiban állapodtak meg, hogy a biztos nyerhető körzeteket nem engedik át a Fidesznek. Vélemény.
Molnár Gyula és Gyurcsány Ferenc közösen tájékoztatott a két párt választásokkal kapcsolatos tárgyalásairól, listákról, koordinált egyéni jelöltekről, és arról, kit támogatnak miniszterelnök-jelöltként.
A Fidesz hátradől, és kér újabb négy évet. Minimum négyet. Néhány hónappal a választások előtt, miután az MSZP kicsinálta saját örök reménységét, kívülről igazolt miniszterelnök-jelöltet. De még nem biztos, hogy vele mennek neki a választásoknak. Közben a Fidesz a pártválasztók körében 57 százalékon áll.
Karácsony Gergely az MSZP színpadáról megüzente, ha kell, jön, Molnár Gyula pártelnök a rendezvény végén bejelentette, azt javasolja a párt elnökségének, fogadják el a Párbeszéd ajánlatát.
Ott tartunk, hogy legkorábban januárban lehet egyezség az MSZP és a DK között, a baloldalon megy a mutogatás, hogy ki a hibás. Az év eleji határidő azért necces, mert február közepén már aláírásokat kell gyűjteniük a jelölteknek, rohamosan fogy az idő.
Csak az ellenzéki közös lista lehet a megoldás, a szocialisták bárkivel leülnének erről tárgyalni - mondta az MSZP elnöke a választási koordinációs ülés után.
Jelöltállító kongresszus lett volna, csak éppen jelöltből nincs elég, mert megy a huzavona még a DK-val, így a párton belül felmerült, hogy le kellene mondani a december 9-re tervezett eseményt.
Megállapodás közeli helyzetben a két párt, több vitás körzet van még.
Az MSZP meg akar állapodni a választási együttműködésről. Nemsokára meg is fog. Ha az együttműködő partnerek nem simliskednek tovább. Feladat az új szavazók szerzése. Az MSZP akkor is hasít, ha elfogy körülötte a levegő. Kormányváltásra készül. Megpróbáljuk értelmezni Molnár Gyulának az MSZP-s nőtagozat előtt elmondott szavait. Nem volt könnyű. Nem is állíthatjuk, hogy sikerült.
Megint ellentmondott a DK a szociknak. Még nincs megállapodás, de bármikor lehet, legalábbis az egyik fél novemberre ígéri. A szocialistáknak sürgősebb a dolog, így nem meglepő, hogy ők hangoztatják folyamatosan: megszületett az egyezség.
Velez Árpád szerint Molnár végromlásába vezeti a pártot, és le kellett volna neki is mondania Botka lemondása után.
Miután előbukkant egy vállalhatónak tűnő miniszterelnök-jelölt, Gyurcsány Ferenc hirtelen bejelentette, nem lesz közös miniszterelnök-jelöltjük a szocialistákkal. Beszéltünk egy DK-s politikussal, aki elmondta, a valódi cél az, hogy nehéz helyzetbe hozzák az MSZP-t. Próbáltuk tisztázni azt is, Balázs Péter hogyan került a képbe.
Kedden még azt mondta, nem keresték meg, de nem is vállalná a feladatot.
Ahogy Botka László a bejelentkezése után első körben tavaszi határidőt szabott a választási együttműködés eldöntésére, úgy Molnár Gyula október 23-án akart nagy bejelentést tenni. Egyiküknek sem sikerült.
Nyakó István nem szépen reagálta le, hogy Gréczy Zsolt DK-szóvivő beperli az MSZP szekszárdi szervezetét, amiért az azt terjeszti róla, fideszesekkel találkozott egy pincészetben. Molnár Gyula pártelnök pár órán belül lépett.
Gréczy Zsolt cáfolja, hogy fideszesekkel találkozott volna Szekszárdon, és azt mondja, beperli a hírt terjesztő szekszárdi MSZP-t. A helyi szocialista elnök ennek ellenére fenntartja az állítást. A pincészet szerint ott ez a három ember nem találkozott pénteken.
Népszerűségcsökkenésre számít, rossz helyzetben van az MSZP, tárgyalna bárkivel a Jobbik kivételével, de tárgyalópartnereit ócsárolja – Molnár Gyula leült egy interjúra a Heti Válasz újságírójával.